Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej

23.09.2018 w ramach obchodów Dnia Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej, który przypada dzisiaj tj. 24.09.2018, Stowarzyszenie Pacjentów z Hiperlipidemią Rodzinną w Gdańsku  przeprowadziło badania profilaktyczne w dwóch najbardziej turystycznych punktach na mapie Polski.

Wydarzenie odbyło się w Sopocie na Placu Zdrojowym oraz równolegle w Zakopanem na placu przy wjeździe na Gubałówkę.   Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów z różnych stron kraju. Mimo załamania pogody udało nam się przebadać ponad 300 osób z całej Polski. Kilkunastu pacjentom zaproponowaliśmy rozszerzone badania diagnostyczne w Krajowym Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej – jedynej w Polsce poradni dedykowana pacjentom z hipercholesterolemią rodzinną. Cieszymy się, że mogliśmy poprzez wykonywanie badań przybliżyć problem tej choroby tak wielu osobom. Liczymy na to, że dzięki tego typu akcjom świadomość hipercholesterolemii rodzinnej będzie stale wzrastać w naszym społeczeństwie.

Serdecznie dziękujemy za objęcie patronatem honorowym Prezydentowi Sopotu Panu Jackowi  Karnowskiemu, Burmistrzowi Miasta Zakopane Panu Leszekowi Doruli oraz Rektorowi GUMed prof. Marcinowi Gruchale. Wydarzenie nie odbyło by się bez uprzejmości i pomocy Kąpieliska Morskiego Sopot oraz Polskich Kolei Linowych, którym również serdecznie dziękujemy.